img

معاون سیاسی، امنیتی استانداری خراسان رضوی: اولین وظیفه روابط عمومی برقراری ارتباطات راهبردی است

 

 

 شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)-|| جعفری گفت: بر اساس یک برنامه‌ریزی و اهداف مشخص باید ارتباط دو سویه در روابط‌عمومی طراحی شود، اولین وظیفه روابط عمومی ارتباطات راهبردی و دوم روابط سودمند دو سویه است.
 
 به گزارش شارا، «حسن جعفری» امروز (۱ بهمن) در نشست مدیران روابط‌عمومی دستگاه‌های اجرایی و فرمانداری‌های استان با بیان اینکه یک تعریف در مقیاس جهانی برای روابط عمومی وجود دارد و آن به معنای ارتباط بین جامعه و یک مجموعه است، گفت: بر اساس یک برنامه‌ریزی و اهداف مشخص باید این ارتباط دو سویه را در روابط‌عمومی طراحی شود، اولین وظیفه روابط عمومی ارتباطات راهبردی و دوم روابط سودمند دو سویه است.
 
 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با تاکید بر اینکه جامعه هدف روابط عمومی‌ها عامه مردم هستند، تصریح کرد: متاسفانه در برخی از ادارات شاهد هستیم که تعدادی از روابط‌عمومی‌ها برای مدیران کار می‌کنند و یا برعکس جامعه هدف آن‌ها صرفا کارکنان و مردم هستند.
 
 جعفری با بیان اینکه اثرگذاری روابط‌عمومی‌ها در جامعه باید غیرمستقیم باشد، خاطرنشان کرد: روابط‌عمومی‌ها باید به صورت ناخودگاه بر جامعه اثرگذار باشند، یکی از شاخص‌های روابط‌عمومی خوب «اخلاق» است، در این صورت اگر روابط‌عمومی با اخلاق نباشد قطعا جاذبه‌ای نخواهد داشت.
 
 وی با بیان اینکه خوشبختانه سعه صدر در روابط‌عمومی‌های استان وجود دارد، افزود: روابط‌عمومی‌ها ابتدا باید برای مجموعه خود تعهد سازمانی داشته باشند و به آن وفادار باشند که در این صورت می‌توانند به رسالت خود بپردازند.
 
 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با تاکید بر این نکته مهم که داشتن قدرت بیان یکی از شاخص‌های روابط‌عمومی است، اظهار کرد: توان تجزیه و تحلیل موضوعات مختلف به همراه مقوله اعتمادسازی در بین مردم باید از توجهات روابط‌عمومی‌ها باشد، در این راستا بیش از ۹۰ درصد زحمات و خدماتی که از سوی ادارات صورت می‌گیرد، برای مردم اطلاع‌رسانی نمی‌شود.
 
 جعفری با اشاره به اینکه روابط‌عمومی‌ها باید بین خدمات شکل گرفته و کمبودها توازن برقرار کرده و هر دو را منعکس کنند، افزود: یک روابط‌عمومی موفق دارای سرعت عمل است، با وجود فضای مجازی، روابط‌عمومی‌ها در انعکاس اخبار و خدمات باید سریع‌تر عمل کنند تا زمان مناسب اطلاع‌رسانی خبر از بین نرود.

 

administrator

تیم تحریر مشی فاخر

مطالب سایت را به قلم ما میخوانید